background img

The New Stuff

Dünden Bugüne: Lady Gaga


Lady Gaga'yı hepimiz, 2008 yılında çıkarmış olduğu The Fame adlı albümü ile tanıdık. 2008 yılında çıkardığı bu albüm içerisinde, Paparazzi, Poker Face ve Just Dance şarkıları ile büyük bir adım atan ve tüm dünyaya sesini duyuran Gaga, günümüzde çok fazla sayıda hayran kitlesine sahip. Hayranları da kendisine mother monster hayranları ise little monster olarak bilinir.

Baştan aşağı farklılık yaratan Lady Gaga, bir çok eşcinsel hayrana sahiptir ve kendisi de biseksüeldir. Biseksüel olduğunu açıkladığı için pişmanlık duyan Lady Gaga, tüm dünya için eşcinsellere özgür bir yaşam sunmak için de aynı zamanda mücadele ediyor.

2009 yılında çıkarmış olduğu The Fame Monster adlı albümü The Fame'nin devamıdır ve bu albüm ile dikkatleri daha da fazla üzerine çeken Gaga, fazlasıyla büyük yeteneğini daha da büyütmüş ve daha fazla hayran kitlesine ulaşmıştır. Bu albümde öne çıkan şarkıları ise Bad Romance, Alejandro ve Telephone 'dur. 

2011 yılında da Born This Way albümünü annesiyle planlamış olan Gaga, herkese bu albümü ile özgüven aşılamaya çalışmış ve herkesin kendini olduğu gibi sevdiğini savunmuştur. Bu albümünde, albüme adını veren şarkı Born This Way kadar, The Edge Of Glory ve Yoü and I şarkıları da çok fazla ilgi görmüş ve bir çok başarıya imza atmıştır.

2008'den 2012'ye Lady Gaga Şarkıları: 
Poker Face


Just Dance PaparazziBad Romance
Alejandro 


Born This Way


Yoü and I


The Edge Of Glory0 yorum:

Yorum Gönder

Fotoğrafım
Edirne, Ayşekadın, Turkey
19 Ocak 1996, İskenderun doğumlu. Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. 13 yaşından beri blogger. 2012 Hürriyet Bumerang Ödülleri'nde En Uyumlu site üçüncülüğüne hak kazandı. İlk kitabı İkinci Kadının Hikâyesi ise Temmuz 2016 yılında basıldı. Tüm kitabevleri ve online kitapçılarda satışta.