background img

The New Stuff

Gezdim Gördüm / İstanbul

Merhaba arkadaşlar.

Geçtiğimiz haftalarda 4 günlük bir İstanbul tatiline çıkmıştım. 4 gün boyunca gezebildiğim kadar yer gezdim ve fazlaca inceleyerek size bu mekanlar hakkında bilgi vermek istedim. Şayet vakit geçirmek istediğiniz bir yer ararsınız ve bulamazsınız, bu postum da size güzel bir rehber olmuş olur.

Öncelikle kaldığımız semt Kadıköy'dü. Kaybolası ara sokakları ve çeşit çeşit mekanları, çeşit çeşit mağazaları her gittiğimde aklıma daha da bir derin kazınıyor. O mağazalar elimi her ne kadar kredi kartına götürüyor olsa da, yanımda beni dindiren arkadaşlarım olduğu için tek bir parça bile almadan Edirne'ye geri dönüyorum.

İlk olarak kaldığımız Hostel'den bahsetmek istiyorum: Hush Hostel Lounge. Öncelikli olarak, biz öğrenciler için, İstanbul'a arada bir kaçamak yaptığımız zamanlarda konaklayabileceğimiz, maddi açıdan oldukça uygun bir yer (Geceliği kişi başı 50 TL). Ayrıca sıcakkanlı ve güler yüzlü personelleriyle çok kolay bir şekilde arkadaş olabiliyorsunuz. Her İstanbul'a gittiğimizde kalacak yer sıkıntısı çekiyorduk fakat artık direkt olarak gideceğimiz yer Hush Hostel Lounge olacak.


Lusnika Cafe ile öğle saatlerinde gidilebilecek mekanları anlatmaya başlayalım.

Lusnika Cafe, 3 katlı tarihi bir binaya yayılmış bir yer. Genelde devrimci şarkılarının çaldığı fakat aynı zamanda otantik bir havaya da bürünmeye ''çalışılan'' bir mekan. Açıkçası ben çok sevemedim, beni saran bir mekan olmadı. Tek güzel tarafı içeride sigara içilebiliyor olması. Onun dışında özellikle gidebileceğim bir cafe değil. Fakat aksine çok seven arkadaşlarım ve okuduğum başka yorumlara göre çok beğenen insanlar var. Bir de siz gidip bakın en iyisi. (Balıkçılar çarşısının bir üst sokağında, bit pazarının bitiminde.)

İkinci olarak, Mosquito Cafe'ye gidiyoruz. Tek kelimeyle: Harika! Cafe'ye girdiğiniz andan itibaren sizi karşılayan müthiş güler yüzlü personelleriyle, harika menüsü ile, iç dizaynı ile, mekanın geneli ile gerçekten harika bir yer. Oldukça elit ve modern bir mekan, keza gelen müşteriler de öyle. Arkadaşlarınızla bir hafta sonu karnınızı doyurup ardından bir şeyler içmek için ve keyifli sohbet edebilmeniz için çok uygun bir mekan. Kadıköy'de Caferağa Mahallesinde bulunan bu Cafe'ye mutlaka yolunuz düşsün!

Ek olarak gün içerisinde yemek yediğimiz bir mekan olmadı. Ne zaman karnımız acıksa, her köşe başında bir Burger King, Mc Donald's olduğundan, direkt kendimizi oralara atıyorduk. Olabildiğince sağlıksız besleniyorduk anlaşılacağı üzere.

Gelelim Rock n Rolla'ya. Keyifli bir öğleden sonra ve akşam geçirmek istiyorsanız, tereddütsüz gelebileceğiniz bir mekan. Fiyatları oldukça uygun, çalışanlar oldukça güler yüzlü. Mekanın Taksim'de de yeri varmış. Oraya ne yazık ki gidemedim. Kadıköy'dekine çok rahatlıkla gidebilir ve oldukça uygun fiyata, güzel bir akşam geçirebilirsiniz.


Eskici Bar ile postumu kapatıyorum...


İstiklal'de Pub olarak bulunan Eskici'ye bir önceki İstanbul gezimde gitmiştim. İstiklal'deki daha sakin ve insanların çoğu kendi masasına kapanık bir şekilde geçiriyorlar vakitlerini. Yani durağan ve dediğim gibi sakin bir mekan. Böyle bir Pub arıyorsanız İstiklal'deki Eskici Pena'ya gidin derim. Fakat ''Hayır, biz deli dolu, gece boyu dans edebileceğimiz bir yer istiyoruz'' diyorsanız, Kadıköy'de Sokakta Hayat Var tabelasının tam karşısındaki Eskici Bar'ı size önerebilirim. Genelde eski Türkçe Pop şarkılar eşliğinde harika bir club havası var. Yanınızdaki masayla çabucak arkadaş olabiliyor ve gece boyu dans edebiliyorsunuz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Fotoğrafım
Edirne, Ayşekadın, Turkey
19 Ocak 1996, İskenderun doğumlu. Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. 13 yaşından beri blogger. 2012 Hürriyet Bumerang Ödülleri'nde En Uyumlu site üçüncülüğüne hak kazandı. İlk kitabı İkinci Kadının Hikâyesi ise Temmuz 2016 yılında basıldı. Tüm kitabevleri ve online kitapçılarda satışta.