background img

The New Stuff

Seneye İsveç'deyiz!


Ve en sonunda bu yılki Eurovision koşturmacamızı noktaladık. Toplamda 365 oy alan İsveç, bu yılın birincisi oldu!

İki sene arayla tekrar birinciliğe oturan İsveç, benim favori ilk beşimde ikinci sıradaydı. İtalya birinci sıradaydı fakat çoğu yorumumda İsveç ve İtalya arasında bir çekişme olur diye dile de getirmiştim.

Gecenin en şaşırtıcı olayı ise Rusya'nın 303 puanla ikinci ve İtalya'nın üçüncü olmasıydı. Gay Pride havasında geçen bir yarışmada Rusya gibi bir ülkenin birinci olabilecek olma ihtimali şaka gibiydi. Birincilikten inene kadar şaşkın şaşkın bakıyordum ekrana.

Üzüldüğüm ülkeler de Estonya ve Karadağ oldu tabii ki. Karadağ'ın ilk 10'a girmeyeceğini biliyordum fakat kesinlikle gönlümün birincisiydi. Bu artık alışılagelmiş bir durum. Fakat Estonya benim listemde üçüncü sıradaydı, ilk beşe bile girememesi çok çok tuhaf oldu.

Nihayetinde İsveç'in kazanmış olmasına sevindim. Şarkı ve sahne performansı harikaydı. Ha bir de çok yakışıklı değil mi?

Eurovision Song Contest 2015'te ilk 5:

İsveç
Rusya
İtalya
Belçika
Avustralya

1.Sweden (İsveç)


2. Russia (Rusya)


3. Italy (İtalya)


4. Belgium (Belçika)


5. Australia (Avustralya)


0 yorum:

Yorum Gönder

Fotoğrafım
Edirne, Ayşekadın, Turkey
19 Ocak 1996, İskenderun doğumlu. Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. 13 yaşından beri blogger. 2012 Hürriyet Bumerang Ödülleri'nde En Uyumlu site üçüncülüğüne hak kazandı. İlk kitabı İkinci Kadının Hikâyesi ise Temmuz 2016 yılında basıldı. Tüm kitabevleri ve online kitapçılarda satışta.