background img

The New Stuff

Benim Bir Dostum Var...


''Benim bir dostum var...

Dostum çok eğlencelidir. Oyun oynamayı çok sever. Ve çok zekidir. Hatta dünyanın en zeki canlılarından biridir. Dostum, aklımdan geçenleri okuyabilir. Hayır, şaka yapmıyorum...

Dostum yelkenlilerle yarışır ve hep o kazanır. Dostum, tiz seslere kolayca çıkabilir. 8 metrelik dalgalarla sörf yapabilir. Üstelik sörf tahtası olmadan... Siz bunu yapabilir misiniz?

Dostum bizi anlayabilir ama biz onu anlayamayız. O hayat kurtarır, o insanların hayatını kurtarır. O her zaman gülümser... Ama bu hep mutlu olduğu anlamına gelmez.

Dostum esir tutulmamalı... Onun evi denizler ve okyanuslar...

Fakat dostumun başı büyük dertte. Aslında şu anda yaşam mücadelesi veriyor.

Şu anda...

Şimdi...

Japonya kıyılarında yunuslar korkunç bir kadere sürükleniyor. En göz alıcı olanlar Dünya'nın dört bir yanındaki yunus parklarına dağıtılıyor. Gösteri dünyası onları esarete sürüklüyor.

Geriye kalanlarsa... Vahşice öldürüyor!

Lütfen bu katliama dur dememize yardım et.
Bu haberi yaymamıza yardım et.
Lütfen bize katıl ve bu haberi herkesle paylaş.
Lütfen dostumu esarete sürükleme.
Hayvanların kullanıldığı hiçbir gösteriye gitme!
Asla gitme!
Yunuslarla terapi bahanesini iyi araştır!
Esaretlerine tepki göster!
Onlar için en büyük tehlike ve tek umut biziz.
Tek umutları biziz...''


Evet arkadaşlar... Amacımız, yunuslara yaşatılan bu iğrenç katliama dur demek! Hayvanların kullanıldığı parklar ve gösterilere karşı büyük bir tepki oluşturarak buna bir son vermek.

Siz de bu kampanyaya katılabilir, tek bir imza ile ve haberi etrafınızdakilerle olabildiğince fazla paylaşarak destek olabilirsiniz.

Unutma, senin de bir dostun var.


İmza kampanyaları: chn.ge/1eamZw9

2 yorum: Leave Your Comments

Fotoğrafım
Edirne, Ayşekadın, Turkey
19 Ocak 1996, İskenderun doğumlu. Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. 13 yaşından beri blogger. 2012 Hürriyet Bumerang Ödülleri'nde En Uyumlu site üçüncülüğüne hak kazandı. İlk kitabı İkinci Kadının Hikâyesi ise Temmuz 2016 yılında basıldı. Tüm kitabevleri ve online kitapçılarda satışta.