background img

The New Stuff

Mabel Matiz - #GökNerede

Mabel Matizin, 13 Şubat'ta çıkarmış olduğu 3. stüdyo albümü Gök Nerede 14 adet şarkıdan oluşuyor.

Yaşım Çocuk albümünden sonra kesinlikle muhteşem bir çalışma var önümüzde. Çok kısa sürede büyük ses getirdi. Ayrıca albümde bulunan 14 şarkıdan 9'unun söz ve müziği Mabel'e ait. Şarkıların her biri birbirinden güzel ve kaliteli.

Ben de bütün şarkıları çok beğendim fakat ''Gel'', ''Geziyorum Dünya İşte'' ve ''Vals'' şarkılarını çok başka sevdim.

Albümde Nazan Öncel'in 1992 yılı albümündeki Bir Hadise Var şarkısına da rastlıyoruz. Ayrıca Rus besteci Evgeny Grinko'ya ait olan ''Vals''a yazdığı sözle de albüm çok konuşulmakta. Böylesi bir beste ancak bu kadar güzel sözlenebilirdi.

Matiz, albümün ilk klibini de ''Gel'' adlı parçasına çekti. Klibin yönetmenliğini de kendisiyle birlikte Aytekin Yalçın üstleniyor.


Ek olarak ''Geziyorum Dünya İşte'' ve ''Vals'' şarkılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Geri kalan şarkıları için de Youtube kanalına girdiğinizde kolaylıkla ulaşabiliyor ve dinleyebiliyorsunuz.0 yorum:

Yorum Gönder

Fotoğrafım
Edirne, Ayşekadın, Turkey
19 Ocak 1996, İskenderun doğumlu. Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. 13 yaşından beri blogger. 2012 Hürriyet Bumerang Ödülleri'nde En Uyumlu site üçüncülüğüne hak kazandı. İlk kitabı İkinci Kadının Hikâyesi ise Temmuz 2016 yılında basıldı. Tüm kitabevleri ve online kitapçılarda satışta.