background img

The New Stuff

Temizlikçi - Franz-Olivier Giesbert

Yeni kitap yeni yorum...

D&R'da yaza özel indirim olduğunu duyar duymaz oraya gittim. Biliyorsunuz ki, her kitabın orjinalini maalesef edinemiyoruz, fiyatları fazla uçuk olabiliyor. Elimde oldukça orjinalini almaya özen gösteriyorum. Fakat bir de indirime girdiği zaman bir tane yerine birkaç tane orjinal kitaba sahip olabiliyorsunuz.

D&R bunu sıkça gerçekleştiriyor ve biz kitapseverlere bu güzel imkanı sağlıyor.

Ben de o standlardan birinde gördüm ''Temizlikçi''yi. Daha önce Paul Cleave'in Temizlikçi romanını okuduğum için bunu da merak ettim ve kitabı incelemeye aldım. İlgi çekici bir konusu vardı, bir tane kalmıştı ve hemen alayım dedim.

Kitap ilk başlarda beni sarmadı. Yazarın çok düz bir anlatımı var. Okuru içine anında çeken bir kalem değil. Bu aslında çevirmenin de hatası olabilir o yüzden bu tür yabancı kitapları okurken direkt olarak yazarı hedef almayı doğru bulmuyorum.

Direkt içine almasa da bazı bölümler, katilin gözünden yazılmış olduğu için tüylerinizi ürpertebiliyor.

Katilimiz bir obsesif. Kitabın adından da anlaşılıyor olduğu gibi bir temizlik hastası. Kurbanlarını gözlemliyor, onlar olmadığı zaman evlerine giriyor ve her yeri pırıl pırıl yapıyor. Kurbanlarını, eve geldiğinde kendi özel yöntemleriyle öldürüyor ve kanlı cesedin arkasında mis kokulu bir ortam bırakıyor geriye.

Şiddetle tavsiye edilecek bir roman değil fakat ilgi çekici bir konusu var ve özellikle katilin gözünden yazılan bölümler oldukça can alıcı olduğu için okumanızı tavsiye ederim.

1 yorum: Leave Your Comments

  1. Polisiye gerilim sever biri olarak bende indirimden faydalanarak almıştım.Okuyanlardan olumsuz yorumları görünce açıkcası okumak istemedim.Şimdi yorumunuzu okuyunca içim biraz ferahladı ve en kısa zamanda okumayı düşünüyorum.

    YanıtlaSil

Fotoğrafım
Edirne, Ayşekadın, Turkey
19 Ocak 1996, İskenderun doğumlu. Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. 13 yaşından beri blogger. 2012 Hürriyet Bumerang Ödülleri'nde En Uyumlu site üçüncülüğüne hak kazandı. İlk kitabı İkinci Kadının Hikâyesi ise Temmuz 2016 yılında basıldı. Tüm kitabevleri ve online kitapçılarda satışta.