background img

The New Stuff

Dostluk Ekmeği - Darien Gee


Merhaba arkadaşlar.

Kitap yorumuma geçmeden önce, görmeyeniniz varsa bilgilendirmek amacıyla söylemeliyim ki, bu yıl üniversite sınavı maratonunda koşturmaktayım. Bu sebeple blogumu sık sık güncelleyemiyorum. Fark edeniniz varsa sadece okuduğum kitapların yorumunu yazıyorum ve sizlerle paylaşıyorum.

Bu durum tabii ki hep böyle gitmeyecek, umarım bu maraton sonunda güzel bir haberle tekrar eskisi gibi sık sık birlikte oluruz. Dediğim gibi, bir süre haftada bir sizlerle bir şeyler paylaşmaya ve sizlere bir şeyler yazmaya çalışacağım. Beni takip etmeye devam ettiğiniz için teşekkür ederim.

***

Kitabımızın yorumuna gelelim...

Dostluk Ekmeğini henüz bitirdim.

Kitabın kapağı çok ilgi çekici olduğu için görür görmez alasım geldi. Mutluluğun Öteki Yüzü adlı kitaptan sonra hemen buna başladım fakat ne yazık ki çok uzun bir sürede ancak bitirebildim.

Uzun sürmesinin sebebi bana değil, kitaba bağlı. Başları hiç ama hiç sarmadı beni. Okuyasım gelmedi, konunun içine bir türlü giremedim, adapte olamadım.

Yine de başladığım bir kitabı mutlaka bitiririm. Çünkü sonunu ne olursa olsun merak ederim.

Sonrasında kitaba biraz da olsa alıştım ve nihayet adapte olabildim. Başlarda sıkmasının aksine oldukça okutuyor sonraları. Kitabın sonuna geldikçe kitap güzelleşiyor diyebilirim.

Amiş Dostluk Ekmeği'nin tarifleri kitabın en sonunda yer alıyor. Benim de bu tür şeyler elimden geldiği için yapmak için sabırsızlanıyorum. Kitapta anlatıldığı kadar güzel bir tadı var mı diye merak etmeden duramıyorum açıkçası. Biraz uzun bir sürede (10 gün) yapılıyor olsa da denemeye değer olduğunu düşünüyorum.

Kitabı okumanız için tavsiye edebilirim. Kış aylarında içinizi ısıtacak türde bir roman.

Ekmeği de ancak 10 gün sonra tadıp iyi kötü bir yorumda bulunurum ve tavsiye edip etmediğimi yazarım.

İyi okumalar!

3 yorum: Leave Your Comments

 1. hımm değişik bir kitapmış...ben baştan sürüklemeyen kitaplara uyuz oluyorum malesef :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap başlar başlamaz beni içine çeksin isterim ben de. Fakat başlarda sıksa da okuduğunuza pişman olmayacağınız bir kitap. Tavsiye ederim :)

   Sil
 2. harika bir kitap :) okumanızı tavsiye ederim :))

  YanıtlaSil

Fotoğrafım
Edirne, Ayşekadın, Turkey
19 Ocak 1996, İskenderun doğumlu. Trakya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu. 13 yaşından beri blogger. 2012 Hürriyet Bumerang Ödülleri'nde En Uyumlu site üçüncülüğüne hak kazandı. İlk kitabı İkinci Kadının Hikâyesi ise Temmuz 2016 yılında basıldı. Tüm kitabevleri ve online kitapçılarda satışta.